Marianna Garus, EFC®

European Financial Consultant® Doradca Finansowy

Marianna Garus, EFC® posiada wykształcenie prawnicze. Jej doświadczenie biznesowe sięga 25-ciu lat. Związane jest z szeroko pojętą  branżą reklamowa.

Oprócz doświadczeń biznesowych posiada również dodatkowe specjalizacje.  W tym czasie zdobyła dodatkowe kwalifikacje w zupełnie odrębnych dziedzinach. Jest doradcą ds. doboru ubezpieczeń i reprezentuje kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych. W dziedzinie ubezpieczeń specjalizuje się w dobrze ubezpieczeń od odpowiedzialność cywilnej dla przedsiębiorców. Jednocześnie propaguje ideę budowanie własnego bezpieczeństwa emerytalnego w oparciu o produkty finansowe posiadające zaszyte ulgi podatkowe.

Doradztwo ubezpieczeniowe jest ściśle związane z doradztwem finansowych. W odpowiedzi na taką potrzebę zdobyła w tej materii kwalifikacje zawodowe z zakresu doradztwa finansowego.

Jako Licencjonowany Doradca Finansowy posiada tytuły:

  • EFG® – European Financial Guide® Ekspert w doborze Produktów Finansowych
  • EFC® – European Financial Consultant® Doradca Finansowych

Specjalizuje się budowaniu zaplecza finansowego po zakończeniu aktywności zawodowej. Jest propagatorem budowania niezależności finansowej we własnym zakresie przy pomocy dostępnych na rynku instrumentów finansowych.

This image has an empty alt attribute; its file name is Plan-finanasowy-MG-991x1024.pngW swojej pracy dyplomowej EFC stworzyła najlepszy i najobszerniejszy Plan Finansowych w historii edukacji doradców. Plan oparty był o dostępną literaturę, ISO 22222 oraz o standardy klasyfikacji zawodowej dla Doradcy Finansowego. Plan posiadał 113 stron. Plan Finansowy spełniający stawiane przez instytucje certyfikujące wymagania jest analizą życia finansowego danej osoby w chwili jego sporządzenia. Dokładnie określa jego aktywa i pasywa. Stanowi projekcję w jaki sposób jego cele życiowe i finansowe mogą być zrealizowane taniej i szybciej. Ocenia finansowe skutki   decyzji finansowych w 8 głównych działach oraz 60 różnych aspektach życia. Jak do tej pory jest to najobszerniejsze opracowanie wykonane w ramach zdobywania kwalifikacji EFC®.

Obecnie współtworzy Platformę edukacyjną: fortis.modle.org.pl

This image has an empty alt attribute; its file name is fortis-moodle-2-1024x436.png

oraz Platformę wspolnicy.edu.pl

This image has an empty alt attribute; its file name is Wspolnicy-pl-1024x502.png

Praca przy platformach edukacyjnych wymaga wiedzy z zakresu ubezpieczeń, planowania finansowego oraz znajomości zasad projektowania graficznego i obsługi informatycznej. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe począwszy od działalności reklamowej a skończywszy na planowaniu finansowym jest w pełni wykorzystywane przy tworzeniu platform edukacyjnej oraz redagowaniu kursów.

Jest edytorem kursów i wydaje e-booki. Prowadzi blog www. finanse-po-rozwodzie.pl